fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Dotychczasowi najemcy proponują podnajem

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Najem magazynów w samej Warszawie kosztuje nominalnie 5 – 6 euro miesięcznie za metr. W miejscowościach podwarszawskich stawki spadają do 3 – 4,5 euro za mkw.
Jednocześnie rośnie podaż powierzchni magazynowej i przybywa ofert podnajmu – najemca w Prologis Park Teresin oferuje 5 tys. mkw. wynajętej przez siebie powierzchni, na co najmniej rok, za niecałe 3 euro miesięcznie za mkw. Koszt najmu ewentualnego biura oraz opłat eksploatacyjnych jest do negocjacji. Natomiast w samej Warszawie można od ręki wynająć np. hale w Manhattan Business Center przy ul. Muszkieterów za 5,3 euro miesięcznie za mkw. Opłata eksploatacyjna to 1,5 euro miesięcznie. Firmy zainteresowane biurem mają do dyspozycji prawie 1,2 tys. mkw. Miesięczny czynsz najmu za powierzchnię biurową wynosi 12 euro za mkw. Natomiast w Manhattan Office & Distribution Center, również przy ul. Muszkieterów, najem kosztuje 5,8 euro za mkw. miesięcznie, opłata eksploatacyjna – 2 euro, a czynsz za powierzchnię biurową (do dyspozycji 707 mkw.) wynosi 13 euro miesięcznie za mkw.
I trzecia warszawska oferta to Space Distribution Center. Miesięczny koszt najmu powierzchni w tym przypadku wynosi 5,5 euro za metr. Najdroższy pozostaje Żerań Park II przy ul. Annopol, gdzie miesięczne stawki oscylują wokół 6,2 euro za mkw. Najtańsze z nadesłanych przez firmy doradcze i pośredników w marcu propozycji to magazyny w PointPark Mszczonów. Ich najem kosztuje miesięcznie 3,2 euro za mkw., a opłaty eksploatacyjne wynoszą 0,8 euro za mkw. za miesiąc.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA