fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Została tylko Agnieszka

Agnieszka Radwańska
Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Tenis w Miami: starsza z sióstr Radwańskich wygrała drugi mecz i o ćwierćfinał będzie walczyć z Venus Williams
W sobotę Polka zaczęła turniej od zwycięstwa nad Tamarine Tanasugarn z Tajlandii 4:6, 6:3, 6:2. Dzień później pokonała 6:4, 6:3 Kaię Kanepi z Estonii. W obu spotkaniach miała chwile, gdy trzeba było drżeć o wynik.
To cała tegoroczna Agnieszka Radwańska: trochę bardziej nerwowa, nierówna, wciąż pełna tenisowego polotu, ale też skłonna do wahań formy i nastrojów. Mecz z Tanasugarn gorzej zaczęła, lepiej skończyła. Spotkanie z Kanepi rozpoczęła świetnie, prowadziła 4:0, by nie wykorzystać kilku piłek na wygranie kolejnego gema i oddać całą przewagę. Przewidywanie, kiedy odmieni losy gry, jest trudne, ale na szczęście wciąż to potrafi. Estonce ukradła zwycięstwo w pierwszym secie, gdy było 4:4. Zaatakowała serwis rywalki, przyspieszyła wymiany i udało się. Kolejnego seta zaczęła jednak od serii przegranych piłek i było już 1:3, gdy znów się przebudziła. Pięć zwycięskich gemów przebiegło tym razem szybko.
Nagroda za sukces będzie taka, że z Venus Williams Agnieszka zagra najprawdopodobniej na centralnym korcie ośrodka w Key Biscayne. Mecz z tak mocną tenisistką w takich warunkach niesie poważne wyzwania, ale może nie trzeba się bać. Na razie są na remis, choć w ostatnim meczu w US Open 2008 lanie było solidne – 6:1, 6:3 dla Amerykanki. W turnieju nie ma już więcej Polek i Polaków. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski nieoczekiwanie szybko przegrali pierwszy mecz deblowy, tak samo krótko trwało zastępstwo, jakie w ostatniej chwili dostały Klaudia Jans i Alicja Rosolska. Agnieszka Radwańska z Agnes Szavay przegrały także wspólnie w deblu, ale mają usprawiedliwienie – wygrały mecze singlowe. Węgierka może się chwalić, że wyrzuciła z turnieju Anę Ivanović. [ramka][b]CIEKAWSZE WYNIKI[/b] Kobiety – II runda: G. Dulko (Argentyna) – J. Janković (Serbia, 3) 6:4, 7:6 (7-5); A. Radwańska (Polska, 10) – T. Tanasugarn, (Tajlandia) 4:6, 6:3, 6:2. III runda: S. Stosur (Australia) – D. Safina (Rosja, 2) 6:1, 6:4; A. Szavay (Węgry) – A. Ivanović (Serbia, 7) 6:4, 4:6, 6:1; Radwańska – K. Kanepi (Estonia) 6:4, 6:3. Debel kobiet – I runda: M. Kirilenko, F. Pennetta (Rosja, Włochy, 8) – Radwańska, Szavay 7:6 (9-7), 6:3; R. Kops-Jones, A. Spears (USA) – K. Jans, A. Rosolska (Polska) 6:4, 6:4. Mężczyźni – I runda debla: T. Parrot, F. Polasek (USA, Słowacja) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 5) 6:4, 6:1. [srodtytul]Warszawa bez turnieju ATP[/srodtytul] Turniej Orange Warsaw Open (pula nagród 450 tys. dol.) w 2009 roku się nie odbędzie. Wiadomość podano w biuletynie ATP „Tennis Weekly”. Na wniosek organizatorów impreza będzie na razie zawieszona, z tą decyzją związana jest kara w wysokości równej puli nagród. Licencja na turniej pozostaje w rękach firmy Prokom Investments do 2012 roku. [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA