fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatki

Skoryguj zeznanie przed końcem kwietnia

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Następna sobota, 28 marca, będzie dniem otwartym we wszystkich urzędach skarbowych w kraju
Jak co roku tego dnia urzędy skarbowe przyjmą osoby, które wykorzystując wolną od pracy sobotę, zechcą zasięgnąć informacji, jak poprawnie rozliczyć dochody uzyskane w 2008 r.
Urzędnicy będą też przyjmować zeznania roczne i od razu sprawdzać, czy formularz został wypełniony poprawnie. Ale uwaga! Nie będą za nas przeliczać podanych w PIT kwot. Za poprawność rozliczenia odpowiada sam podatnik. Dlatego warto się przyłożyć do wypełnienia PIT. Do najczęstszych błędów należą każdego roku: pomyłki rachunkowe, wpisywanie NIP pracodawcy zamiast swojego, przekraczanie limitów ulg i odliczeń oraz nieprawidłowe odpisywanie składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Częstym błędem jest także... brak podpisu podatnika pod zeznaniem rocznym. O podpisie powinni pamiętać zwłaszcza małżonkowie, którzy postanowili rozliczyć się razem. Oni (podobnie jak rodzice samotnie wychowujący dzieci) muszą najpierw wybrać ten właśnie sposób opodatkowania poprzez zaznaczenie odpowiedniego kwadracika w druku PIT-37. Osoby, które znajdą błędy w złożonym już do urzędu skarbowego zeznaniu rocznym, powinny jeszcze przed końcem kwietnia złożyć jego korektę. Unikną wtedy konieczności zapłaty odsetek za zwłokę, jeśli przyjdzie im dopłacić więcej podatku, niż pierwotnie wyliczyły. Również „Rzeczpospolita” będzie pomagała w wypełnianiu PIT – od poniedziałku ruszamy z naszą akcją „Pogotowie podatkowe”.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA