fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Axel Springer zrezygnował z zakupu PW Rzeczpospolita

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Axel Springer Polska, wydawca "Dziennika", "Newsweeka" i "Forbesa" rezygnuje z kupna udziałów w Przedsiębiorstwie Wydawniczym Rzeczpospolita. Na placu pozostały PMG i ZPR.
Tylko Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe i Platforma Mediowa Point Group złożyły w Ministerstwie Skarbu Państwa oferty zakupu PW Rzeczpospolita. Do PWR należy m.in. 49 proc. udziałów w Presspublice - wydawcy "Rz", "Parkietu" i "Życia Warszawy". 51 proc. udziałów ma brytyjska grupa Mecom.
Czas na składnie ofert minął w środę o 15:30. Jak wynika z komunikatu MSP, z rywalizacji o PWR zrezygnował trzeci rywal - wydawca "Dziennika", "Newsweek Polska" i "Forbesa" - Axel Springer Polska. - Potwierdzam, że zrezygnowaliśmy. Nie złożyliśmy oferty zakupu - mówi "Rz" Wiesław Podkański, honorowy prezes Axla Springera w Polsce. Springer nie podaje powodów swojej decyzji.
W grze zostały notowany na warszawskim parkiecie Point Group (wydawca m.in. "Machiny" i "Filmu") oraz ZPR, którego udziałowcem jest Zbigniew Benbenek (na rynku mediowym należy do nich wydawnictwo Murator oraz sieci radiowe ESKA, ESKA Rock, WAWA i VOX FM). - W przyszłym tygodniu, po ocenie ofert, MSP podejmie decyzję, z którą z tych spółek będzie dalej rozmawiać - mówi "Rz" Maciej Wewiór, rzecznik MSP. Resort poinformuje wtedy o tym, która ze spółek ma wyłączność na dalsze negocjacje. Ani zainteresowane zakupem PWR firmy, ani MSP nie podają kwot jakie po przeprowadzeniu due dilligence w PWR zaoferowały Point Group i ZPR. Początkowo o zakup PWR starało się pięć firm. Oprócz ZPR, Point Group i Springera były wśród nich AV Inwestor i czeska grupa wydawnicza Respekt Media.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA