fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Ostatnia okazja na wyższy zysk z obligacji

Jeszcze przez trzy dni, do końca roku, w sieci PKO BP można kupić papiery skarbowe na lepszych warunkach, niż będą oferowane w styczniu
Niedawno Ministerstwo Finansów obniżyło rentowność obligacji przeznaczonych dla drobnych inwestorów o 0,5 pkt proc. Oprocentowanie (stałe) sprzedawanych w styczniu dwulatek wyniesie 5,75 proc. A jeszcze do końca grudnia można kupić papiery gwarantujące 6,25 proc. w skali roku.Z kolei styczniowe czterolatki w pierwszym roku przyniosą 6,5 proc. odsetek. Obecnie w sprzedaży są takie same papiery dające 7 proc. zwrotu. Marżę, która po dodaniu do stopy inflacji określa oprocentowanie w kolejnych latach posiadania papieru, pozostawiono na dotychczasowym poziomie 2,5 pkt proc.
Resort finansów nie opublikował jeszcze warunków sprzedaży styczniowej emisji dziesięciolatek, ale można się spodziewać, że ich oprocentowanie też spadnie o 0,5 pkt proc.; w przypadku grudniowej emisji wynosi 7,5 proc. w pierwszym roku. Papiery te są deponowane na koncie IKE-Obligacje, dzięki czemu pozwalają uniknąć podatku Belki. Grudzień jest ostatnim miesiącem na wykorzystanie rocznego limitu wpłat na konto emerytalne (4055,12 zł).
Rentowność obligacji spadła mniej niż stopy procentowe. Przed świętami RPP obniżyła stopy o 0,75 pkt proc.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA