fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Saakaszwili gotów pójść na kompromis z Moskwą?

Kreml i władze w Tbilisi prowadzą rozmowy w sprawie normalizacji stosunków – twierdzi rosyjski „Kommiersant”
Według dziennika rozmowy są prowadzone przez pośredników. Jednym z nich ma być szef Stowarzyszenia Gruzinów w Rosji Micheil Chubutia. Rozmawiał on z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim o problemach imigrantów gruzińskich w Rosji, wznowieniu połączeń lotniczych między Moskwą a Tbilisi i przywróceniu stosunków dyplomatycznych między krajami – napisał dzisiejszy „Kommiersant”.
Według gazety do spotkania Chubutii z Saakaszwilim doszło 21 listopada w Monachium, gdzie gruziński przywódca brał udział w otwarciu konsulatu swego kraju. Chubutia uważa, że Saakaszwili „jest gotów” nawiązać kontakty z Moskwą.
Źródła w administracji prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa twierdzą jednak, że normalizacja stosunków z Gruzją nie jest możliwa za rządów Saakaszwilego. Dziś Rosja znów oskarżyła Gruzję o „ludobójstwo” w separatystycznej Osetii Południowej. Komisja śledcza przy Prokuraturze Generalnej powołuje się na rezultaty śledztwa w sprawie sierpniowego konfliktu w Gruzji. Władze w Tbilisi nazywają oskarżenia „cynicznymi kłamstwami”.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA