fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Wigilia u Królowej Śniegu

Zastawa wykonana z mosiądzu platerowanego srebrem. Szlachetny materiał i klasyczne formy. Może być uzupełnieniem i wzbogaceniem porcelanowej zastawy. Villa Italia, kolekcja Royal.
Rzeczpospolita
W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę wyglądamy przez okno, za którym świat spowity jest w biały puch. Przynajmniej powinien. Ostatecznie będzie taki w naszej wyobraźni.
Mróz w magiczny sposób pozamieniał wszystkie kolory w setki odcieni bieli i srebra. Może to magia, a może nasze marzenia o pięknym świątecznym wieczorze? W domu żarzący się ogień w kominku, blask zapalonych świec i ciepło bijące od zebranych przy stole gości. Wyjątkowy nastrój świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy zatrzymać jak najdłużej, stworzyć magiczną aurę wokół wszystkiego, co nas wtedy otacza. Dlatego dekorujemy okna, choinkę, wigilijny stół...
Biel i srebro to kolory zimy. Dlaczego by ich nie wprowadzić do wnętrza mieszkań? Biała i delikatna zastawa na świątecznym stole podkreśli wyjątkowość wieczoru. Srebrne naczynia nadadzą blasku i tajemniczości, a przedmioty stojące obok będą się w nich przeglądać niczym w zwierciadle. Szkło i kryształy rozświetlą stół jak sople lodu.
Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, warto wybrać kilka dodatków w kontrastującym kolorze. Czerwienie ocieplą panującą na zewnątrz mroźną atmosferę, a ciemny fiolet lub purpura nadadzą kompozycji przepychu. Mogą to być delikatne akcenty, np. świece lub serwetniki. Albo ciemny obrus, który podkreśli lekkość białej lub kryształowej zastawy.
Nic tak nie buduje atmosfery, jak odpowiednio oświetlone wnętrze. Jeśli chcemy uzyskać ciepły, świąteczny nastrój, użyjmy kilku punktowych źródeł światła. Rozświetlona choinka, świece czy małe lampki na stole stworzą przytulną atmosferę.
 
 
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA