fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Kto rządzi Telewizją Polską, czyli chaos na Woronicza

Dziś Piotr Farfał, który uważa się za p.o. prezesa TVP, będzie chciał wpisać do Krajowego Rejestru Sądowego nowe władze telewizji.
Tymczasem jego współpracownik w zarządzie telewizji Tomasz Rudomino zapowiedział „Rz”, iż szybko przywróci Hannę Lis do prowadzenia „Wiadomości” TVP 1.
W Telewizji Polskiej trwa wojna prezesów. Dotychczasowy szef TVP Andrzej Urbański zakazał pracownikom przyjmowania poleceń od Farfała i Rudomina. Podobny zakaz, ale w odniesieniu do zarządzeń Urbańskiego, wydał Farfał.Kluczowi dyrektorzy w telewizji uznają za legalne stare władze TVP. – Ja za prezesa uważam Andrzeja Urbańskiego – mówi „Rz” Dorota Macieja, szefowa Jedynki.
Zamieszanie zaczęło się w piątek, gdy rada nadzorcza, obradując w pełnym składzie, odwołała przewodniczącą Janinę Goss. Wtedy z członkostwa w radzie zrezygnował jej sekretarz Janusz Niedziela. Nie jest jasne, czy kolejne decyzje rady, podjęte w niepełnym składzie: powierzenie pełnienia obowiązków prezesa Piotrowi Farfałowi i wprowadzenie do zarządu Tomasza Rudomina, były zgodne z prawem. Czy w tej sytuacji minister skarbu Aleksander Grad może wprowadzić w TVP zarząd komisaryczny? – Nie zrobi tego, bo nie chce być posądzany o zamach na telewizję – mówił w radiowej Trójce Zbigniew Chlebowski, przewodniczący Klubu PO.
W tej sytuacji spór będzie musiał rozstrzygnąć sąd. Pat w TVP może potrwać nawet kilka miesięcy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA