fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Gdy łopata jest stołkiem

We wzornictwie wszystko jest dozwolone. O tym, jak dobrze korzystać z tej wolności, opowiedzą dzieciom projektantki z nieformalnej grupy BabaAkcja
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Przedmioty nie zawsze są tym, czym nam się wydają. Mogą, ale nie muszą, spełniać przypisane im funkcje. We wzornictwie wszystko jest dozwolone. O tym, jak dobrze korzystać z tej wolności, opowiedzą dzieciom projektantki z nieformalnej grupy BabaAkcja. Prowadzone przez nie warsztaty towarzyszą wystawie „Projektanci dzieciom”.
– Wystawa to dla wielu dzieci pierwsze spotkanie z designem. Pomagamy im odkryć związane z nim pojęcia przez zabawę – mówi Katarzyna Domagalska z Fundacji Młodej Kultury Hopsiup Project organizującej trwający do 18 stycznia cykl zajęć. Ich efektem ma być wydanie podręcznika dla projektantów.
– Znajdą się w nim uwagi i wskazówki kierowane od dzieci do dorosłych – mówi Domagalska. Całość zostanie opatrzona pracami dzieci.
Najbliższe spotkania mają hasło: „Nie sądź po pozorach!”. Odkryją przed najmłodszymi takie pojęcia jak forma czy estetyka. Sporo miejsca poświęcą też funkcjonalności.
– To, co wydaje się łopatą, może okazać się stołkiem. Niektóre przedmioty mają różne formy i zaskakujące funkcje – mówi Domagalska.
[i]Nie sądź po pozorach, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7, bilety: 50 zł, zapisy: warsztaty@iwp.com.pl, sobota (20.12) – niedziela (21.12), godz. 10.30 (dzieci 5 – 8 lat) i 14 (dzieci 9 – 12 lat)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA