fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Agenci nieruchomości nie zadbali o swój wizerunek wśród klientów

Jakie zdanie na temat pośredników i ich pracy mają ankietowani
Rzeczpospolita
Mieszkania wolimy kupować bez udziału pośredników – aż 40 proc. ankietowanych twierdzi, że nie potrzebuje ich pomocy. Dlaczego?
Zaledwie jedna trzecia transakcji na rynku nieruchomości odbywa się przy pomocy pośrednika – tak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Pentor Research International na zlecenie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Jednocześnie większość klientów korzystających z biur pośrednictwa była zdecydowanie zadowolona z ich usług.
Tymczasem z sondy przeprowadzonej przez portal Oferty.net na temat oferty biur nieruchomości wynika, że jakość pracy agentów nie jest wysoka – prawie 60 proc. respondentów oceniło pracę pośrednika na niskim poziomie, a 11,5 proc. – na wysokim. Ci, którzy nie zaglądają do biur nieruchomości, według badań Pentora nie widzą takiej potrzeby, bo dokonują transakcji w gronie rodzinnym lub wśród znajomych. Spora część ankietowanych – prawie 19 proc. – narzeka też na wysokie prowizje pośredników.
Kontrowersje wśród badanych wzbudza też zakres usług, jakie oferują pośrednicy, a także wysokość ich prowizji, zwłaszcza gdy jest pobierana od dwóch stron transakcji.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA