fbTrack

W Lidze Mistrzów grali o udział w Pucharze UEFA

Artur Boruc ma jeszcze szanse awansować z Celticiem do Pucharu UEFA
AFP
Fiorentina z grupy F i Dynamo Kijów z grupy G zapewniły sobie prawo udziału w Pucharze UEFA. To jedyne dzisiejsze rozstrzygnięcia ostatniej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Już przed dwoma tygodniami znane były wszystkie zespoły z grup E, F, G, H, które uzyskały awans do 1/8 finału LM. Z kolei w kolejnej fazie Pucharu UEFA zagwarantowane miejsca miały Zenit Sankt Petersburg z grupy H i AaB Aalborg z grupy E.
Pierwszy mecz w LM w barwach Realu rozegrał Jerzy Dudek, a jego zespół, po raz pierwszy prowadzony przez nowego trenera Juande Ramosa, bez problemów pokonał u siebie Zenit 3:0. W środę zagrali także Marek Saganowski (cały mecz w Aalborgu), Artur Boruc (Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak (Manchester United) i Paweł Golański (Steaua Bukareszt), który został ukarany czerwona kartką (za drugą żółtą).
W grupie E Manchester United zremisował z Aalborgiem 2:2, a Celtic pokonał Villarreal 2:0. Porażka kosztował hiszpański zespół spadek na drugie miejsce w tabeli. Grupę wygrał MU.
W grupie F Steaua przegrała u siebie z Fiorentiną 0:1. Bramkę na wagę udziału włoskiego zespołu w Pucharze UEFA zdobył w 66. minucie Alberto Gilardin. Gospodarze od 72. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Golańskiego.
W grupie G Dynamo Kijów zapewniło sobie trzecie miejsce po zwycięstwie z Fenerbahce Stambuł 1:0. Bramkę zdobył Roman Eremienko. W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie FC Porto pokonało Arsenal 2:0.
W grupie H Juventus Turyn w mocno rezerwowym składzie zremisował bezbramkowo z BATE Borysów, ale wystarczyło to do utrzymania pozycji lidera. Real, pod wodzą nowego trenera łatwo wygrał z Zenitem, ale rosyjski zespół w środę zaprezentował się wyjątkowo słabo.