fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Władze Warszawy w ciągu 3 tygodni podpiszą kontrakt na budowę stadionu Legii

Polimex-Mostostal w ciągu trzech tygodni podpisze kontraktu na budowę stadionu warszawskiej Legii, wynika z poniedziałkowej wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza
- W najbliższych tygodniach podpiszemy umowę na budowę stadionu Legii w Warszawie ze zwycięzcą przetargu. Sama kontrola poprzednich ustaleń potrwa ok. dwa tygodnie, potem potrzebujemy ok. tygodnia na pozostałe czynności. Wynika więc z tego, że w ciągu trzech tygodni umowa zostanie podpisana - powiedział Wojciechowicz dziennikarzom podczas konferencji Euromonitor.
W połowie lipca konsorcjum, którego liderem jest Polimex-Mostostal, złożyło ofertę na budowę stadionu piłkarskiego warszawskiej Legii, która w połowie lipca została przez miasto uznana za najkorzystniejszą. Oferta dotyczy budowy stadionu piłkarskiego przy ul. Łazienkowskiej 1/3 w Warszawie o randze stadionu Elite na 30.830 miejsc siedzących. Po wielu tygodniach sporów, 19 września radni Warszawy zatwierdzili poprawkę do budżetu miasta, na mocy której na przebudowę obiektu przeznaczono dodatkowe 102 mln zł. Oznacza to, że stadion Legii będzie kosztował ostatecznie ok. 460 mln zł, czyli tyle, ile zaproponował zwycięzca przetargu.
Źródło: isb
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA