fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Medal coraz dalej

Hans Andersen wygrał Grand Prix Włoch – przedostatnią eliminację żużlowych mistrzostw świata. Tomasz Gollob był siódmy
Andersen za dwa tygodnie będzie walczyć z Gregiem Hancockiem i Gollobem o brązowy medal. Złoty niemal na pewno ma Nicki Pedersen, srebrny Jason Crump.
Podczas sobotnich zawodów w Lonigo działo się wiele, ale klasyfikacja mistrzostw świata niemal nie drgnęła. Nicki Pedersen po groźnym upadku w pierwszej części turnieju jeździł słabiej niż zwykle i nie awansował do półfinału. Goniący go Crump nie wykorzystał w pełni szansy na odrobienie strat, gdyż po dobrych wyścigach eliminacyjnych i zwycięskim półfinale w decydującym biegu dał się wyprzedzić dwóm Duńczykom. Walka Golloba i Hancocka o trzecie miejsce w MŚ zakończyła się remisem, z którego bardziej niezadowolony powinien być Polak. Prowadził w półfinale, ale gdy został wyprzedzony przez Crumpa, za ostro zaatakował i został wykluczony. Ostatnie zawody cyklu 11 października w Gelsenkirchen.
>Klasyfikacja generalna (po 10 z 11 eliminacji): 1. N. Pedersen 161 pkt.; 2. Crump 145; 3. Hancock 129; 4. Gollob 127; 5. Andersen 123; 6. Adams 110; 7. Jonssson 88; 8. Holta 73;... 14. Kasprzak 52; 16. J. Hampel (Polska) 16.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA