fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Młodzi uczestnicy forum pomogą kształcić Gruzinów

W Nowym Sączu dyskutowali i sprzeczali się uczestnicy Forum Ekonomicznego Młodych Liderów
Patrzę z dużym spokojem na przyszłość tych, którzy mają dzisiaj 18 – 20 lat – stwierdził premier Donald Tusk. Od razu dodał, że przyszłość młodych ludzi zależy od tego, czy będą umieli mądrze korzystać z wolności politycznej i ekonomicznej. – Dla młodych ludzi, szczególnie dla tych, którzy mieszkają w Europie, przyszłość to wielkie wyzwanie i szansa. Dlatego to, co udało się wywalczyć mojemu pokoleniu, to wartość absolutnie bezcenna, to jest wolność – swoboda życia, działania, wyboru własnej drogi życiowej. Tej wartości trzeba zawsze pilnować – powiedział.
Trzystu młodych liderów organizacji gospodarczych, społecznych i politycznych z 42 krajów świata wysłuchało także wykładu Leopolda Ungera, publicysty i dziennikarza. – Waszym zadaniem jest bunt przeciwko niesprawiedliwości. Sprawcie, by świat miał ludzkie oblicze – powiedział Unger. Jednym z głównych tematów Forum Ekonomicznego Młodych Liderów była sytuacja na Kaukazie po konflikcie rosyjsko-gruzińskim. Na zakończenie czterodniowej debaty porozumienie o kształceniu obywatelskim młodzieży gruzińskiej podpisali organizatorzy Forum i Uniwersytet Kaukaski w Tbilisi. Przyglądał się temu wicepremier Gruzji Giorgi Baramidze.
Z uczestnikami forum spotkali się m.in. Danuta Hübner, komisarz ds. polityki regionalnej Komisji Europejskiej, Katarzyna Hall, minister edukacji narodowej, Elmar Brok, były przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego, Vytautas Landsbergis, były prezydent Litwy, i poseł do PE, Manisha Signh z Departamentu Stanu USA, Mart Laar, były premier Estonii, oraz Petro Poroshenko, przewodniczący rady politycznej Narodowego Banku Ukrainy. Młodzi liderzy nie tylko debatowali, także uczyli się praktycznego działania. Korzystali z trzech warsztatów: o aktywnym uczestnictwie młodych w życiu społeczno-politycznym, różnorodności kulturowej oraz przeciwdziałaniu zjawisku wykluczenia grup społecznych. Relacje ze wszystkich obrad plenarnych i wywiady zamieszczono w serwisie www.forum-leaders.eu. wzięło udział w nowosądeckim spotkaniu młodych liderów. Uczestnicy forum przyjechali do Polski z 42 krajów świata
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA