fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Pekao Open znów nie dla Hiszpana

Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz zakończyli udział w półfinale challengera ATP w Szczecinie. Florent Serra pokonał w decydującym meczu Alberta Montanesa 6:4, 6:3
Ranking nie kłamał, w finale zagrali najwyżej rozstawieni, ale tenisista z Barcelony, choć miał przypisany numer 1, nie dał rady Francuzowi.Szesnaście turniejów w Szczecinie i szesnaście razy Hiszpanie przegrywają z resztą świata – ta passa naprawdę zadziwia, jeśli pamięta się, że nad Odrą startowało ich tak wielu (w tym roku siedmiu) i czasem były to znane nazwiska.
Główne polskie emocje zakończyły się w sobotnich półfinałach, w których Kubot przegrał z Montanesem, a Janowicz z Serrą. Obaj Polacy wykonali jednak plan z nawiązką, nie było w historii polskich challengerów tak udanego występu krajowych tenisistów. Jerzy Janowicz, któremu wróży się wielkie sukcesy w rozgrywkach zawodowych, nabrał wiary w swe możliwości, awansuje o ponad 100 miejsc rankingowych (będzie 350.), ale po ostatnim meczu mówił przede wszystkim o tym, jak niepewna jest jego przyszłość. – Nie mam i nie miałem sponsora, a potrzebuję na następny sezon około 150 tys. złotych wsparcia. Pewnie będę musiał wyjechać z kraju. Miałem już propozycję reprezentowania Kataru lub gry w USA – powtarzał.
Łukasz Kubot, który miał największe zasługi w wyrzucaniu z turniejów Hiszpanów (wygrał z trzema), mógł pokonać kolejnego, ale trochę zagubił się w odważnej grze z Montanesem, człowiekiem ścianą. W trzecim secie prowadził 2:0, serwował i nie wykorzystał szansy. Potem tak głośno żałował, że aż trzeszczały ściany szatni. Zamiast awansu z 218. na 140. – 150. miejsce rankingu ATP będzie bliżej 190. pozycji. Finał debla nie dał mu pociechy, gdyż lepszą parą byli Hiszpan David Marrero i Polak Dawid Olejniczak. 1/2 finału: A. Montanes (Hiszpania, 1) – Ł. Kubot (Polska) 3:6, 6:1, 6:4; F. Serra (Francja, 2) – J. Janowicz (Polska) 6:2, 6:1. Finał: Serra – Montanes 6:4, 6:3.Gra podwójna – finał: D. Marrero, D. Olejniczak (Hiszpania, Polska) – Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 3) 7:6 (7-4), 6:3.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA