fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bertelsmann wycofuje się z Sony BMG

Rzeczpospolita
Magdalena Lemańska
Za 1,2 mld dolarów niemiecki koncern Bertelsmann sprzeda swoje udziały w Sony BMG
Dotychczas joint venture Sony BMG należała po połowie do Bertelsmanna i Sony Corp. Teraz Sony wykupi drugiego udziałowca i zmieni nazwę firmy na Sony Music Entertainment. Będzie ona spółką zależną Sony Corporation of America.
Niemiecko-japońskie joint venture istniało od sierpnia 2004 roku. Bertelsmann nie wyjaśnia wprost, dlaczego postanowił się wycofać z muzycznego biznesu. – Po skrupulatnej i gruntownej analizie podjęliśmy strategiczną decyzję o sprzedaniu Sony naszych udziałów w spółce. Wierzymy, że ten krok wynagrodzi udziałowców obu firm. Ten ruch wpisuje się w naszą nową strategię rozwoju i umożliwi nam skupienie się na tych obszarach, które chcemy rozwijać – tłumaczy cytowany w komunikacie Hartmut Ostrowski, prezes Bertelsmanna.
W skład Sony Music Entertainment będą wchodzić m.in. wytwórnie Arista Records, Columbia Records, Epic Records i J Records.
Do Bertelsmanna należy m.in. telewizyjna RTL Group i wydająca prasę grupa wydawnicza Gruner + Jahr oraz publikujący literaturę Random House i grupa wydawnicza Direct Group. W Polsce Bertelsmann ma wydawnictwa G+J Polska i Świat Książki.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA