fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Nie ma zagrożenia dla ludzi po wycieku siarki z wykolejonej cysterny

Płynna siarka wyciekła z wykolejonejcysterny na stacji kolejowej w Kobylnicy koło Poznania. Trwaakcja neutralizowania siarki i podnoszenia wykolejonych wagonów.Według straży, nie ma większego zagrożenia dla środowiska i ludzi.
Do wypadku doszło przed godziną dziewiątą na stacjiKobylnica koło Poznania. Wykoleiły się cztery z 20 wagonówpociągu wiozącego siarkę. Jeden z wagonów się rozszczelnił.
- Płynna siarka po wypłynięciu na powietrze skrystalizowała się. Nie ma większego zagrożenia dla środowiska i ludzi - powiedział rzecznik wielkopolskiej StrażyPożarnej Sławomir Brandt.
Po podniesieniu wykolejonych wagonów specjalistycznaspółka rekultywacyjna zbierze siarkę i przywróci grunt do stanusprzed wypadku.
Wstrzymano ruch kolejowy na trasie Poznań-Gniezno. Popołudniu PKP uruchomiło wahadłowy szynobus, który będzie doczasu zakończenia akcji ratunkowej woził pasażerów z Poznania doGniezna.
Nie są znane przyczyny wypadku; bada je specjalna komisja powołana przez PKP.
- Po wypadku okazało się, że zniszczonych może być nawet 4 km torowiska. Nie wiadomo, kiedy uszkodzenie zostanie naprawione - powiedział PAP Łukasz Więcek rzecznik Zakładu Linii Kolejowych w Poznaniu.
W akcji ratowniczej brało udział 13 zastępów straży pożarnej.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA