fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Jak być szefem, to najlepiej w Warszawie

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Menedżerom najlepiej płaci się na Mazowszu. Ale na szeregowych stanowiskach zarobki w innych regionach kraju bywają wyższe
W zarządach firm na Mazowszu średnie płace są średnio o 14,5 proc. wyższe niż w pozostałych regionach kraju i wynoszą 27,6 tys. zł miesięcznie. Jeszcze większe różnice widać w wynagrodzeniach dyrektorów. Ci z Mazowsza zarabiają średnio 26,4 tys zł, czyli o ponad połowę więcej niż koledzy z innych regionów. Płace kierowników są na Mazowszu o jedną czwartą wyższe niż w reszcie kraju – wynika z najnowszego raportu płacowego firmy Advisory Group Test HR.
Jak przypomina jego współautor Bartosz Adamczyk, o poziomie płac w Mazowieckiem decyduje Warszawa, gdzie swoje polskie oddziały ma najwięcej międzynarodowych firm, a tym samym jest najwięcej pracy dla szefów. Ale już niekoniecznie dla specjalistów i pracowników szeregowych. Na Mazowszu zarabiają oni średnio tylko o 5 – 7 proc. więcej niż koledzy z pozostałych regionów. – Na Śląsku czy w Małopolsce wynagrodzenia na niektórych stanowiskach mogą być nawet wyższe niż na Mazowszu – podkreśla Adamczyk. W inżynierii i w działach jakości średnia płaca w Mazowieckiem jest o ponad 20 proc. niższa niż w pozostałych regionach. W logistyce, działach zakupów czy w produkcji na Mazowszu zarabia się średnio o 7 – 8 proc. więcej niż w reszcie kraju.
Jak przewiduje Bartosz Adamczyk, obecne różnice w zarobkach w przypadku top menedżerów raczej się utrzymają. Będą jednak nadal maleć na części stanowisk specjalistycznych i wśród szeregowych pracowników.
Więcej o pracy, karierze i studiach w naszym środowym serwisie Kariera i Biznes
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA