fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Nowe walne Presspubliki

Dziś zbierze się kolejne nadzwyczajne walne zgromadzenie udziałowców Presspubliki – wynika z komunikatu zarządu spółki wydającej „Rz”. Podczas wczorajszych obrad, będących dokończeniem posiedzenia rozpoczętego 4 czerwca, nie podjęto bowiem decyzji dotyczącej powołania prezesa zarządu wydawcy. NWZA zwołano także na czwartek.
Niejasną sytuacją w Presspublice zainteresowali się posłowie. Kazimierz M. Ujazdowski i Jarosław Sellin, posłowie niezrzeszeni, chcą, żeby szef resortu skarbu wyjaśnił, czy naciskał na odwołanie redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Sugestia taka znalazła się w internetowym biuletynie miesięcznika Press. Zdaniem autorów notatki odwołanie Pawła Lisickiego ma być warunkiem sprzedaży funduszowi Mecom 49 proc. udziałów w spółce, które należą do państwowego PW Rzeczpospolita.
Posłowie zapowiedzieli, że jeżeli szef MSP nie odpowie na ich zarzuty, wystosują interpelację. Maciej Wewiór, rzecznik MSP, stwierdził, że nie zna informacji podanej w biuletynie. – Gdy artykuł do nas dotrze, z chęcią się do niego odniesiemy – zaznaczył.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA