fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Należność za zlecenie jest kosztem dopiero po zapłacie

Firma może zaliczyć pensję pracowników do kosztów w miesiącu wypłaty, a nie sporządzenia listy płac. Podobnie jest z wynagrodzeniami za zlecenia
Jeśli więc zapłacimy wykonawcy po dwóch miesiącach, dopiero wtedy będziemy mogli odliczyć wydatek.Czy wynagrodzenia dla zleceniobiorców możemy zaliczyć do kosztów dopiero po ich wypłacie, czy już w miesiącu, w którym wykonano zlecenie? Co w sytuacji, gdy wydaliśmy dyspozycję przelewu ostatniego dnia miesiąca, a pieniądze wpłynęły na konto wykonawców dopiero w następnym? – pyta czytelnik DF.Wynagrodzenie za pracę, umowę o dzieło oraz umowę-zlecenie zaliczymy do kosztów dopiero w momencie wypłaty. Tak wynika z art. 23 ust. 1 pkt 55 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ustawa o PIT) oraz art. 16 ust. 1 pkt 57 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (ustawa o CIT). Przepisy te dotyczą nie tylko pracowniczych pensji, ale także należności z działalności wykonywanej osobiście, o której mówi art. 13 pkt 8 ustawy o PIT, czyli m.in. właśnie z umowy-zlecenia.W którym momencie wynagrodzenie staje się kosztem? Jak podkreśliło Ministerstwo Fin...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA