fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Komorowski nie chce przerwać prac nad ustawą kompetencyjną

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nie zamierza przerywać prac nad nowelizacją ustawy z 2004 roku, która określa relacje polskich władz z instytucjami Unii Europejskiej.
Zdaniem Komorowskiego ustawa musi być znowelizowana, o ile wejdzie w życie Traktat Lizboński, który w zeszłym tygodniu w referendum odrzucili Irlandczycy.
Marszałek Sejmu uważa, że możliwe jest wprowadzenie w ustawie zapisu mówiącego o tym, że wchodzi ona w życie dopiero po przyjęciu Traktatu.
Również posłowie PiS uważają, że trzeba prowadzić prace nad ustawą kompetencyjna. Rzecznik klubu Mariusz Kamiński podkreśla, że jest to ważny dokument, nad którym powinny pracować wszystkie kluby w Sejmie. Jak mówi jego partia przygotowała dobry projekt, który może stać się podstawą do dalszych rozmów. Zdaniem posła PiS należy spokojnie pracować nad ustawą, która będzie mogła służyć przez lata niezależnie od obecnie panującej sytuacji politycznej.
Nad ustawą w kształcie zaproponowanym przez PiS zastanawia się poseł SLD Wacław Martyniuk. Jak powiedział, relacje między prezydentem, rządem, a parlamentem są jasno określone w konstytucji. I nic nie stoi na przeszkodzie - podkreślił polityk - żeby się ze sobą dogadywać.Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski przypomina natomiast, że do projektu ustawy kompetencyjnej autorstwa PiS zastrzeżenia mają konstytucjonaliści.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA