fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom zaklęty w latach 50. Kuchnia jak z filmu "Mad Men"

materiały
Ten niesamowity dom znajduje się w londyńskiej dzielnicy Highgate, jednej z najdroższych w stolicy Wielkiej Brytanii.

Dom został wystawiony na sprzedaż za 2,5 mln funtów czyli ponad 12 mln złotych, ale sama działka na której stoi może być warta co najmniej dwa razy tyle.

W tej samej okolicy okazałe rezydencja mają m.in. znany kucharz i właściciel restauracji Jamie Oliver, modelka Kate Moss oraz aktor Jude Law. Mieszkał tam też piosenkarz George Michael.

Dom przy The Grove został wybudowany w latach 50. zeszłego wieku i ma niespełna 180 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Otaczają go rezydencje z XVII, XVIII oraz XIX wieku, a ceny domów zaczynają się od 4-5 mln funtów, a średnia ca do 10 mln funtów - według agencji nieruchomości Day Morris.

Ten jednopiętrowy dom został wybudowany dla lekarza i jego rodziny. Jeszcze o niedawna mieszkał w nim jego 91-letni syn, który w zasadzie niewiele zmienił przez te lata w wystroju domu. Kuchnia i łazienki nadal wyglądają oryginalne, wyposażone w meble i sprzęt z lat 50. zeszłego wieku. W salonie wciąż stoją meble z lat 60. z telewizorem z tego okresu. Nadal sprawnym.

Jest to też jedyny dom w okolicy z podjazdem oraz własnym garażem od strony ulicy. Do garażu i n teren posesji wjeżdża się przez zdobna bramę w stylu georgiańskim.

Dom jet wyposażony w ogrzewanie podłogowe, a nawet toaletę ze spłuczka uruchamianą pedałem w podłodze.

W domu jest też specjalny pokój do gry w tenisa stołowego z profesjonalnym stołem i oświetleniem. Dom otoczony jest niewielkim ogrodem.

Na parterze znajduje się garaż, niewielki salon, hol z szafami, łazienka, taras oraz komórka na sprzęt ogrodowy. Na pietrze jest kuchnia z częścią jadalną i szafkami w kolorze pistacji, salon, sypialnia i łazienka oraz balkon od strony ogrodu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA