fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Gondolierzy: Popłyń z nieznajomym i zapłać mniej

Pixabay
Dwóch gondolierów z Wenecji postanowiło wyjść naprzeciw tym, dla których cena przejażdżki gondolą, około 80 euro za pół godziny, jest zbyt wysoka. Proponują turystom, by wsiadali do łodzi z obcymi osobami i dzielili się kosztem rejsu
"Gondola - sharing" - tak lokalne media nazwały tę nową usługę, z której można skorzystać dzięki specjalnej aplikacji. W ten sposób można zaoszczędzić nie rezygnując z jednej z największych atrakcji zwiedzania Wenecji, niedostępnej dla wielu z powodu zawsze wysokich cen.
Zamiast jednej pary na romantyczną przejażdżkę mogą wsiąść dwie, które podzielą się kosztami.
Gondolierzy wyjaśnili, że zapraszając na składkowe przejażdżki, włączają do oferty, o co zagraniczni i włoscy turyści prosili ich od dawna. W nowej usłudze kryje się dodatkowa atrakcja. Ci turyści, którzy zgodzą się dzielić gondolę z inną parą, za pół ceny pływać będą po weneckich kanałach nie pół godziny, ale godzinę.
W krótkim czasie, jaki minął od uruchomienia aplikacji, zarejestrowało się w niej 5 tysięcy osób. Chętni umawiają się za jej pośrednictwem, gdzie wsiądą razem do gondoli.
Aplikacja ma zostać rozszerzona o dalsze formy oszczędzania oraz, jak podkreślają jej autorzy w miejscowej prasie, o propozycje innego sposobu zwiedzania miasta. Gondolierzy zapewniają, że wiedzą, czego oczekują turyści w Wenecji, bo słuchają ich i obserwują od lat.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA