fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Raporty

Bezpieczny Szpital Przyszłości 2016

Warszawa, Gdańsk, Kraków i Poznań były w tym roku gospodarzami regionalnych spotkań w ramach ogólnopolskiej akcji Bezpieczny Szpital Przyszłości
Jej inicjatorem jest firma doradcza IDEA Trade, znana m.in. z Rankingu Szpitali. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań były zdarzenia niepożądane. Uzupełniała je tematyka dotycząca badań klinicznych oraz pozyskiwania funduszy na rozwój i inwestycje.
Konferencje kierowane były do osób zarządzających szpitalami, dyrektorów medycznych i osób odpowiedzialnych za jakość. Krótka jednodniowa formuła pozwala zapoznać się z najnowszymi trendami w tych obszarach, a kontakty z ekspertami nawiązane podczas spotkań, pozwolą w przyszłości szybciej rozwiązywać problemy, które stają przed każdym menedżerem szpitala.
Dla uczestników tegorocznych spotkań dużą wartością były panele dyskusyjne i możliwość zadawania pytań w trakcie spotkań. Wielokrotnie między uczestnikami wywiązywały się ciekawe dyskusje, oparte na realnych zdarzeniach i przykładach z życia codziennego szpitala.
Partnerami akcji w 2016 roku byli Bank Gospodarstwa Krajowego, Mentor SA, MedRisk, Getinge Poland, Wierzbowski Eversheds, CR Monitor, NextMedica, Konfederacja Lewiatan i Polska Unia Szpitali Specjalistycznych. Opiekę merytoryczną nad projektem pełnili dr med. Paweł Grzesiowski przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa oraz dr med. Piotr Daniluk prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Ubezpieczeniowej.
Hasło przewodnie konferencji, które odbędą się w 2017 roku to „Bezpieczeństwo, rozwój, innowacyjność". Tematyka omawiana będzie przez pryzmat różnych obszarów funkcjonowania szpitali prywatnych i publicznych. Dotyczy to zarówno spraw medycznych, zarządzania ryzykiem, zakażeń i farmakoterapii, ale także badań klinicznych i medycyny personalizowanej.
Już teraz można zgłaszać się na konferencje, które odbędą się w kwietniu i maju 2017 roku w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Rzeszowie.
Zgłoszenia należy kierować drogą mailową na adres regiony@ideatrade.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA