fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Raporty

Wielka gala rankingu szpitali 2016

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
W środę, 14 grudnia, w warszawskim hotelu Radisson Blu Sobieski odbędzie się uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów dorocznego XIII ogólnopolskiego rankingu szpitali. Relację z tego wydarzenia będzie można przeczytać w „Rzeczpospolitej" już w czwartek – wraz z analizą rynku medycznego i wypowiedziami przedstawicieli kilku placówek, które znalazły się w złotej setce.
W ubiegłym roku I miejsce zajęło Pleszewskie Centrum Medyczne, II – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, a III – Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
Na zdjęciu przedstawiciele nagrodzonych placówek (od lewej w pierwszym rzędzie): dyrektor Andrzej Mielcarek z Zamościa, dr Joanna Kozłowiec z Białej Podlaskiej oraz prezes Tadeusz Stefaniak z Pleszewa.
Doroczne rankingi szpitali pokazują inne oblicze polskiej służby zdrowia niż to, które znamy z obiegowych opinii. Udowodniają, że są placówki, które oferują pacjentowi wysoką jakość leczenia, bezpieczeństwo i przyjazną obsługę. Ranking opracowywany jest na podstawie ankiet rozsyłanych do placówek ochrony zdrowia. Odpowiedzi na około 200 pytań punktowanych to świetne źródło wiedzy o szpitalach, ich sukcesach i problemach. Ranking szpitali będzie jeszcze zyskiwał na ważności, bowiem jest on w swoim duchu zgodny z zamierzeniami Ministerstwa Zdrowia. W ubiegłym roku ranking objął 223 szpitale, które reprezentowały ponad połowę bazy łóżkowej wszystkich polskich placówek. —k.k.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA