fbTrack

Społeczeństwo

Murzyni kontra feministki

EAST NEWS
Najbardziej znana organizacja proaborcyjna w USA została oskarżona o dokonywanie ludobójstwa Murzynów
Planned Parenthood to najważniejsza i największa instytucja w Stanach Zjednoczonych zajmująca się promocją kontroli urodzin i wykonywaniem aborcji (około 20 procent rynku). Cieszy się sympatią amerykańskiej lewicy, a szczególnie środowisk feministycznych. Jest natomiast ostro zwalczana przez konserwatystów.
Nieoczekiwanie teraz wojnę wypowiedziały jej murzyńskie organizacje walczące z dyskryminacją. Współpracująca z nimi grupa wpływowych czarnych pastorów urządziła pod jej siedzibą wielką demonstrację. Ich zdaniem Planned Parenthood to rasistowska organizacja, której prawdziwym celem jest eksterminacja Murzynów. – Mamy do czynienia z kampanią masowych morderstw! Połowa wszystkich aborcji dokonywanych przez tę grupę to aborcje czarnych dzieci (procentowo pięć razy więcej niż białych). 84 proc. klinik tej organizacji znajduje się w czarnych dzielnicach – powiedział „Rz” pastor Clenard Howard Childress Jr., który jest organizatorem protestu.
Liczby wymieniane przez wielebnego Childressa są o tyle szokujące, że Murzyni stanowią zaledwie około 10 proc. populacji USA. Rzeczniczka Planned Parenthood nie chciała rozmawiać z „Rz”. Odesłała nas do oficjalnego oświadczenia organizacji. Stwierdzono w nim, że Planned Parenthood skupia się na czarnej społeczności, bo „większe są jej potrzeby”. Wskaźnik ciąż nastolatek, zachorowań na choroby weneryczne czy przypadków raka piersi wśród Murzynek jest kilkakrotnie wyższy niż wśród innych populacji. Krytycy organizacji powołują się jednak na prowokacje, jakie w kilku biurach Planned Parenthood zrobiła ostatnio jedna z amerykańskich antyaborcyjnych grup studenckich. Podstawieni przez nią ludzie podawali się za ewentualnych darczyńców. Pytali jednak, czy ich pieniądze mogą zostać przekazane tylko na dokonywanie aborcji Murzynkom. Dodawali, że ich zdaniem w Ameryce jest „stanowczo za dużo czarnych dzieciaków”. Ani razu pracowniczki Planned Parenthood nie zaoponowały. Wprost przeciwnie, wyrażały swoje zrozumienie i zapowiadały, że przekażą pieniądze darczyńcy na ten cel. To właśnie ujawnienie nagrań sporządzonych podczas tych rozmów zainspirowało czarnych pastorów do rozpoczęcia kampanii przeciwko Planned Parenthood. Apelują oni do władz o wszczęcie śledztwa i natychmiastowe odcięcie państwowych dotacji przyznawanych organizacji (336 milionów dolarów rocznie). – Ku Klux Klan może sobie istnieć. Ale państwo nie ma prawa finansować go z pieniędzy podatników. Tak samo jest z Planned Parenthood – podkreśla wielebny Childress. Przy okazji głośno zrobiło się o korzeniach organizacji. Została ona założona w 1916 roku – wówczas jako Narodowa Liga Kontroli Urodzin – przez cieszącą się złą sławą działaczkę Margaret Sanger. Była ona fanatyczną rasistką i zwolenniczką wprowadzenia w Ameryce praktyk eugenicznych. Opowiadała się za masową aborcją i sterylizacją ludzi „mało wartościowych dla społeczeństwa”. Za takich uważała między innymi czarnych Amerykanów, których otwarcie nazywała czarnuchami. Jednym z jej pomysłów na ograniczenie ich populacji była właśnie promocja wśród członków tej społeczności aborcji.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL