Rankingi

Największe i najlepsze kancelarie prawnicze

Nagrodę w kategorii prawo spółek i prawo handlowe dla rekomendowanego prawnika otrzymał prof. Stanisław Sołtysiński (z prawej)
Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Najwięcej prawników ma kancelaria Domański Zakrzewski Palinka. Sołtysiński Kawecki & Szlęzak zdobyli natomiast najwięcej tytułów lidera w poszczególnych dziedzinach prawa
Takie są wyniki VI Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej”. Wczoraj w stołecznym hotelu Victoria odbyła się uroczystość ich ogłoszenia. Honorowymi dyplomami, które wręczał redaktor naczelny Paweł Lisicki, nagrodziliśmy największe i najlepsze polskie firmy prawnicze obsługujące przedsiębiorstwa oraz wybijających się w tej dziedzinie profesjonalistów.
W uroczystości wziął udział wiceminister sprawiedliwości Marian Cichosz, który, gratulując laureatom, stwierdził, że zdrowa rywalizacja w gronie prawników jest czymś pożądanym i powoduje, że podwyższa się poziom ich pracy. Gośćmi redakcji byli także: Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, Zenon Marciniak, wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej, prof. Janusz Trzciński, prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, oraz prof. Roman Hauser, jego wiceprezes, a także szef warszawskiego Sądu Apelacyjnego Krzysztof Karpiński. – Udział w rankingach weryfikuje pozycję kancelarii na rynku – powiedział Maciej Bobrowicz. Jego zdaniem ranking „Rz” spełnia warunki wiarygodności i profesjonalizmu.
Rynek usług prawniczych przeżywał kolejny rok znakomitej koniunktury. To efekt dynamicznego rozwoju gospodarki. Żeby nadążyć za popytem na ich usługi, kancelarie wydatnie zwiększały zatrudnienie. Rozwijały się nie tylko spółki prawnicze o zagranicznym rodowodzie, lecz także – może nawet bardziej – krajowe firmy. Rozwój jest zresztą udziałem nie tylko spółek warszawskich, z jego owoców korzystają także kancelarie z Krakowa, Trójmiasta czy Wrocławia. Rok 2007 był też kolejnym rokiem wzrostu obrotów w kancelariach. Zdaniem prawników 2008 rok nie powinien być gorszy. W tym roku po raz pierwszy ogłoszenie wyników rankingu kancelarii zostało połączone z rozstrzygnięciem konkursu „Prawnik pro bono”. Zwycięzcą piątej jego edycji została Maria Sawicka, adwokat z Łodzi, którą nagrodzono za działalność społeczną i udzielanie pomocy prawnej na rzecz dzieci i ich matek. Wręczając laureatce nagrodę, przewodniczący kapituły konkursu, prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień stwierdził, że w tym roku nie było wątpliwości, komu ją przyznać. – Życiorys pani mecenas świadczył sam za siebie – powiedział. Pełny ranking publikujemy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej” oraz w artykule [link=http://www.rp.pl/artykul/121116.html]"Ranking największych i najlepszych kancelarii"[/link]. Polecamy również artykuły: [link=http://www.rp.pl/artykul/121116.html]"Ranking największych i najlepszych kancelarii"[/link], [link=http://www.rp.pl/artykul/121113.html]"Najlepsi w prawie antymonopolowym, handlowym i własności intelektualnej"[/link], [link=http://www.rp.pl/artykul/121112.html]"Rynek na wysokich obrotach"[/link], [link=http://www.rp.pl/artykul/121110.html]"Nie tylko w Warszawie pracują dobrzy prawnicy"[/link] [link=http://www.rp.pl/artykul/121106.html]"Kancelarie: adresy, prawnicy, praktyka"[/link] i innych na stronie [link=http://www.rp.pl/temat/55759.html]Ranking kancelarii prawniczych[/link]. [link=http://www.rp.pl/galeria/2,121504.html]Zobacz galerię zdjęć[/link] Ranking w wersji Excel jest dostępny za dodatkową opłatą. Prosimy o kontakt z [mail=a.malanowska@rp.pl]Anną Filipp-Malanowską[/mail]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL