fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Studenci wychłostani za stosunki pozamałżeńskie

AFP
Trzech studentów i trzy studentki, w wieku od 18 do 23 lat, zostali publicznie wychłostani w indonezyjskiej prowincji Aceh, za utrzymywanie stosunków pozamałżeńskich.

Młodzi ludzie zostali ukarani za to, że przyłapano ich na spotykaniu się bez udziału osób trzecich, co stanowi naruszenie reguł szariatu obowiązującego w tej części Indonezji. Karę wymierzono im na placu w mieście Banda Aceh, stolicy prowincji. W tym samym miejscu chłostą ukarano również kobietę, w wieku ok. 40 lat, która dopuściła się cudzołóstwa.

- Mamy nadzieję, że osoby, które zostały wychłostane, zrozumiały swoje błędy i teraz żałują swoich grzechów, jakich dopuścili się przeciwko Allahowi. Dzięki temu mogą stać się znów godnymi szacunku ludźmi - stwierdził przedstawiciel lokalnego wymiaru sprawiedliwości przedstawiający się jako Ridwan.

Publiczna chłosta jest często stosowaną karą w prowincji Aceh. To jedyna prowincja w Indonezji, w której obowiązuje prawo szariatu. Rzadko zdarza się jednak, by chłostą karane były kobiety.

Źródło: business-standard.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA