fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ścieżki kariery

Rusza II edycja Telecom Seeds for the Future

Program „Telecom Seeds for the Future” jest międzynarodowym programem realizowanym od 2008 r.
materiały prasowe
Globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych nawiązał współpracę z największymi uczelniami technicznymi w Polsce.
W ramach współpracy uczelnie biorą udział w międzynarodowym programie Huawei „Seeds for the Future", mającym na celu wspierać edukację technologiczną oraz studentów uczelni w ich dalszym rozwoju. Dziesięciu z nich wyjedzie do Chin, gdzie odbędą warsztaty technologiczne pod okiem ekspertów tego międzynarodowego koncernu. Studenci będą mieli także możliwość rozwoju zawodowego w Huawei Polska – jednej z firm o najwyższych na świecie nakładach na badania i rozwój innowacji.

Na najlepszych czeka praca

To już druga edycja programu „Telecom Seeds for the Future" wspierającego start zawodowy absolwentów wyższych uczelni technicznych i ich pozycję na rynku pracy. Ruszyła z początkiem maja, a realizowana jest w ramach globalnej strategii zaangażowania Huawei w rozwój nauk ścisłych i nowych technologii. – To kontynuacja naszych wieloletnich już działań na rzecz rozwoju polskiej edukacji technologicznej. Program również realnie wspiera start zawodowy absolwentów wyższych uczelni technicznych, oferując zatrudnienie w Huawei Polska – tłumaczą w polskiej centrali chińskiego koncernu.
Inicjatywę wspierają wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński oraz Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Przystąpiło do niej już dziesięć uczelni: Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Wrocławska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, a także Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka oraz Politechnika Poznańska i Politechnika Śląska w Gliwicach.
Każda z nich wytypuje jednego studenta, który odznacza się ponadprzeciętnymi zdolnościami w temacie nowych technologii.

Specjaliści nauczą polskich studentów

O szansach, jakie niesie ze sobą udział w programie, mówi Owen Ou, dyrektor generalny Huawei Polska. – Dziesięciu zwycięzców polskiej edycji „Seeds for the Future" wyjedzie na dwa tygodnie do Pekinu i do głównej siedziby naszej firmy w Shenzhen. Na miejscu będą mieli możliwość poznania międzynarodowych standardów, kultury i wartości, jakimi kieruje się Huawei w swojej codziennej pracy – wyjaśnia Owen Ou i zaznacza, że szczególnie ważnym doświadczeniem dla młodych ludzi, wchodzących dopiero na rynek pracy, będzie profesjonalne szkolenie techniczne z najlepszymi specjalistami w branży ICT.
Program „Telecom Seeds for the Future" jest międzynarodowym programem realizowanym od 2008 r. Dotychczas z profitów, jakie niesie, skorzystali studenci w sumie z 37 państw, w tym ze wszystkich krajów Europy, z Australii, Nowej Zelandii, Indonezji, Malezji, Namibii, Kenii, a ponadto Kolumbii, Kuwejtu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Pierwsza w Polsce edycja konkursu rozpoczęła się w marcu 2014 r. Wyniki trwającej drugiej edycji będą ogłoszone do 7 lipca tego roku.
materiał przygotowano we współpracy z firmą Huawei
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA