fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Prokuratura: Durczok nie molestował

Kamil Durczok
Fotorzepa/ Magdalena Jodłowska
Śledczy nie znaleźli dowodów na to, że Kamil Durczok złamał prawo. Prokuratura Rejonowa oświadczyła, że "nie zostały wypełnione znamiona żadnego czynu zabronionego" – informuje "Fakt".

Po publikacji tygodnika "Wprost", który pisał o sprawie mobbingu w stacji TVN, jakiego wobec pracowników miał dopuszczać się były już szef "Faktów", najpierw telewizja powołała specjalną komisję, która miała zweryfikować zarzuty. Wewnętrzne dochodzenie wykazało, że w redakcji „Faktów" trzy osoby zostały narażone na „zachowania niepożądane". Kamil Durczok rozstał się wówczas ze stacją.

Sprawą z urzędu zajęła się Prokuratura Okręgowa Warszawa Mokotów. Jak ustalił "Fakt", śledczy stwierdzili, że Kamil Durczok nie złamał prawa. „Postępowanie sprawdzające dotyczące molestowania seksualnego w spółce TVN zakończone zostało odmową wszczęcia postępowania karnego, mając na uwadze, że nie zostały wypełnione znamiona żadnego czynu zabronionego" – brzmi treść oświadczenia przesłanego dziennikowi przez prokurator Małgorzatę Szeroczyńską.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak podał we wtorek PAP, że prokuratura na Mokotowie podjęła decyzję o odmówieniu wszczęcia śledztwa ws. ewentualnego molestowania seksualnego jeszcze 10 kwietnia, gdyż zidentyfikowane przez komisję TVN przypadki „niepożądanych zachowań” nie wyczerpują znamion żadnego przestępstwa, w szczególności określonego w art. 199 Kodeksu karnego.

Nowak podał, że z treści raportu wynika, iż "niepożądane zachowania” były dwa: pierwsze polegało na wysyłaniu wiadomości tekstowych SMS zawierających propozycję prywatnych spotkań i zaangażowania się w romans. Drugi przypadek polegał na jednorazowym zaproszeniu koleżanki z pracy na prywatne spotkanie.

Byli dziennikarze "Wprost", którzy opisali sprawę Kamila Durczoka, ocenili, że decyzja prokuratury jest skutkiem braku definicji molestowania seksualnego w prawie karnym.

Źródło: Fakt/ PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA