fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Farmaceuci w stolicy

IV Kongres Farmaceutyczno-Ekonomiczny Polskiej Grupy Farmaceutycznej obradował w Warszawie.

W wydarzeniu wzięło udział 650 aptekarzy i 130 dostawców farmaceutycznych z całego kraju. Mieli oni okazję wysłuchać wystąpień merytorycznych i zapoznać się z prezentacjami branżowych nowości technologicznych. Do dyspozycji uczestników było 80 stoisk umożliwiających wymianę doświadczeń.

Istotnym punktem programu była analiza rynku farmaceutycznego dokonana przez prezesa PharmaExpert dr. Jarosława Frąckowiaka. Nakreślił on obraz, z którego wynika, że większość działających aptek to placówki sieciowe, przy czym rynek ten jest wysoce konkurencyjny i nieustannie się zmienia.

Przedstawiciele SAS Institute radzili, w jaki sposób wykorzystywać prognozowanie popytu oraz optymalizację podaży do poprawy zarządzania apteką, jej efektywności oraz – w interesie konsumentów – obniżenia kosztów leków i specyfików.

Uczestnicy uzyskali informacje na temat PGF – hurtowni farmaceutycznej, która w Polsce oferuje ponad 25 tys. produktów. Z jej magazynów, w których leki składowane są zgodnie z dobrą praktyką dystrybucyjną, każdego dnia wysyłanych jest około 1,3 mln farmaceutyków.

—k.k.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA