fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

Kandydat Ruchu Narodowego zwolniony z pracy

Marian Kowalski
Fotorzepa, Wojciech Nieśpiałowski
Ruch Narodowy poinformował, że jego kandydat Marian Kowalski stracił pracę przez udział w wyborach prezydenckich. Pracodawca odpowiada: Kowalski chce zaistnieć w mediach

Portal gazeta.pl zbadał informację podaną przez Witolda Tumanowicza z Ruchu Narodowego.

Marian Kowalski został zwolniony z pracy za start w wyborach prezydenckich. Chciał wziąć bezpłatny urlop a dostał wypowiedzenie.

Okazuje się, że Kowalski nadal pracuje jako szef ochrony w jednym z lubelskich klubów. Podziękował mu klub fitness, gdzie był jednym z trenerów osobistych. - Nie zamierzam wracać do pracy. W tej sytuacji powrót to hańba . W swoich wystąpieniach wielokrotnie mówiłem, że zagraniczne korporacje zatrudniają na haniebnych warunkach - tłumaczy Kowalski. Zaznacza, że klub, w który zgodził się na urlop jest polski.

Co na to pracodawca, który podziękował politykowi za współpracę? "Pan Marian Kowalski współpracował z nami wyłącznie na podstawie umowy-zlecenia. Pełnił dyżury na siłowni i wykonywał w bardzo małych ilościach treningi personalne" - odpisał dziennikarzom. Zaznaczył, że Kowalski ostatnio miał przerwę w związku z kampanią na prezydenta Lublina.

"Jesteśmy zdania, iż cała sytuacja jest nagonką ze strony politycznej i jednym z elementów kampanii wyborczej, dzięki której Pan Marian ma okazję szeroko zaistnieć w mediach" - przekonuje były pracodawca Kowalskiego.

Problemy z uwagi na zaangażowanie polityczne ma też inny kandydat. Wytwórnia Sony Music Polska zerwała kontrakt z Pawłem Kukizem. Według szefostwa Sony, płyta będzie "klapą finansową" dla firmy, gdyż nikt nie kupuje muzyki, którą wykonują politycy. Nie miały znaczenia zapewnienia Kukiza, że piosenki nie zawierają treści politycznych. Czytaj więcej

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA