fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

Jacek Wilk w Polsat News o lekcjach religii w szkołach

Jacek Wilk
YouTube
Kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta powiedział w Polsat News, że to rodzice powinni decydować o nauczaniu religii w szkołach.

Zdaniem Jacka Wilka, rodzice powinno móc wybrać zarówno szkołę, jak i program nauczania. - Powinniśmy doprowadzić do sytuacji, w której to rodzice decydują, co jest programem szkolnym, jaki program jest najlepszy dla ich dzieci i aby mogli decydować o tym, do jakiej szkoły dzieci wysyłają – powiedział w Polsat News kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta.

Jacek Wilk dopytany o finansowanie nauczania religii z budżetu państwa przyznał, że jest przeciwny „temu systemowi finansowania, który jest teraz". - Jeżeli mamy szkoły publiczne i jest duża część rodziców, którzy chcą mieć religię w szkołach, to ona oczywiście powinna być - powiedział.

Kandydat KNP na prezydenta zwrócił uwagę, że „póki co, płacimy wszyscy w podatkach m.in. na edukację, rodzice też". - Skoro tak, to bądźmy konsekwentni. Płaci system różnym nauczycielom, w tym nauczycielom religii. Ja tu nie widzę sprzeczności – powiedział.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA