fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

OT Logistics stawia na kolej i kontenery

OT Logistics podtrzymuje swoje plany dotyczące przejęcia firmy kolejowej. Chce też rozwijać przewozy i przeładunki kontenerów oraz innych towarów.
Bloomberg
Szczecińska grupa stawia na rozwój w segmencie kolejowym i kontenerowym. Liczy też na wzrost przeładunków w polskich portach.

OT Logistics, grupa specjalizująca się w transporcie śródlądowym, spedycji kolejowej i morskiej oraz usługach portowych, chce w tym roku poprawiać wyniki przez przejęcia i rozwój organiczny. – Szczególnie mocno jesteśmy zainteresowani zwiększaniem obecności w segmencie kolejowym i kontenerowym. Kolejny skokowy wzrost przychodów i zysków będzie jednak możliwy, jeśli uda nam się przeprowadzić istotne akwizycje – mówi Piotr Pawłowski, prezes spółki.

Zarząd cały czas jest zainteresowany nabyciem Lotosu Kolej, firmy, która w jego ocenie doskonale wpisywałaby się w strategię rozwoju grupy. – Jeśli nie uda się nam sfinalizować zakupu Lotosu Kolej, będziemy szukać innych podmiotów do nabycia w tej branży – twierdzi Pawłowski. W grę wchodzą także mniejsze polskie podmioty, dzięki którym OT Logistics mógłby pozyskać kompetencje na rynku kolejowym.

Spółka chce uruchomić regularne przeładunki kontenerów w Porcie Handlowym Świnoujście. Liczy ró...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA