fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Selena FM z większym zyskiem

W 2014 r. przychody Seleny FM ukształtowały się na podobnym poziomie co przed rokiem i sięgnęły 1,1 mld zł. Wyraźnie poprawił się zysk operacyjny - skoczył o 31 proc., do 65,65 mln zł.

W tym samym czasie poprawił się również zysk netto – o 2 proc., do 20,79 mln zł. Władze producenta chemii budowlanej podkreślają, że 2014 rok był kolejnym, w którym grupa poprawiła wynik operacyjny. - Nie było to zadanie łatwe wobec niespodziewanych zdarzeń, którym musieliśmy stawić czoło. Kryzys na wschodzie Europy, a szczególnie na kluczowym dla nas rynku rosyjskim, negatywnie wpłynął na rentowność naszego biznesu. W tej sytuacji, naszym sukcesem jest poprawa wyniku operacyjnego grupy, skuteczna reorientacja geograficzna sprzedaży i skompensowanie na innych rynkach strat poniesionych w Rosji – stwierdził w liście do akcjonariuszy Jarosław Michniuk, prezes Seleny FM.

W związku z sytuacją na Wschodzie Selena FM zaktualizowała strategię grupy,  nastawiając się na rynki niebędące pod wpływem Rosji i Ukrainy.

Spółka rozpoczęła też działania, których celem jest większa dywersyfikacja źródeł przychodów. Selena postawiła na rozwój hydroizolacji i systemów ociepleń. Dotąd miały one znacznie mniejszy udział w globalnej sprzedaży niż tradycyjny biznes Seleny, czyli piany poliuretanowe, kleje i uszczelniacze.

- W ten sposób rozpoczęliśmy budowę bardziej zrównoważonej bazy dochodów grupy. W tym celu dokonaliśmy w Kazachstanie przejęcia spółki Big Elit – producenta zapraw suchych, zlokalizowanego w Astanie – podkreśla Michniuk.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA