fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ile za nowe mieszkanie

Osiedle Wille Lazurowa w Warszawie
Materiały Inwestora
Średnia cena ofertowa za nowe lokale w dużych miastach drugi miesiąc z rzędu nie zmienia się. Oscyluje na poziomie 6,1 tys. zł za mkw.

- Według danych redNet Property Group, widoczna zmiana w ostatnim miesiącu miała miejsce jedynie w Gdańsku, gdzie w ostatnim miesiącu przeciętne, wyjściowe stawki za nowe M wzrosły o 5 proc. (z 5,8 do prawie 6,1 tys. zł za mkw.).

Tymczasem w pozostałych dużych miastach zanotowano lekkie spadki, nieprzekraczające 1 proc. - W stolicy deweloperzy oferują lokale za ok. 7,7 tys. zł za mkw. Na drugim miejscu plasuje się Kraków, ze stawką 6,5 tys. zł za mkw., a na trzecim – Wrocław (6 tys. zł za mkw.). Najtaniej, tradycyjnie, jest w Łodzi, w której ceny wyjściowe spadają poniżej 4,8 tys. zł za mkw. W Katowicach jest o ok. tysiąc zł drożej (5,7 tys. zł za mkw.).

- Również drugi miesiąc z rzędu stoi w miejscu stawka za lokale sprzedane – lekko przekraczając w kraju 5,9 tys. zł za mkw. Na stołecznym rynku sięga, przeciętnie, niecałych 7,5 tys. zł za mkw. Z kolei w Katowicach spada do 4,7 tys. zł, co oznacza różnicę ok. 17 proc. w stosunku do ceny wyjściowej.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA