fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane można przechowywać na serwerze plików NAS albo w publicznej chmurze

Dzięki chmurze można mieć dostęp do plików z dowolnego urządzenia
123RF
Zdjęcia, filmy, utwory muzyczne, dokumenty tekstowe szybko zapełniają przestrzeń na dyskach komputerów. Warto więc pomyśleć o stworzeniu własnego magazynu danych.

Jesteśmy przyzwyczajeni do sięgania po różne treści z każdego miejsca i o każdej porze, bo powszechnie korzystamy z urządzeń przenośnych. Nasz domowy magazyn powinien być do tego dostosowany. A zatem powinien znajdować się w chmurze.

Chmura w domu to nic innego jak rozwiązanie umożliwiające domownikom dostęp do określonych zasobów niezależnie od tego, z jakich urządzeń korzystają i gdzie się znajdują. Można kupić w tym celu serwer plików typu NAS; jest on zarówno macierzą do przechowywania danych, jak i pozwala na ich udostępnianie poprzez sieć. Można także trzymać dane w tzw. publicznej chmurze, czyli u zewnętrznego dostawcy oferującego przestrzeń dyskową (np. Dropbox, OneDrive, iCloud czy Google Drive).

Jeśli szukamy rozwiązania do lokalnego magazynowania plików, warto się zainteresować serwerami plików typu NAS (Network Attached Storage). Te włączone do sieci urządzenia magazynujące są coraz bardziej popularne także w domach.

Mając ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA