fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

TAG Heuer kontra Apple

Jean-Claude Biver
Bloomberg
Konkurencyjny wobec produktu Apple smartwatch chce wprowadzić na rynek luksusowy TAG Heuer

Szwajcarski producent zegarków luksusowych poinformował, ze nowy produkt pojawi się na rynku we współpracy z firmą Intel, a będzie pracował na systemie operacyjnym Android firmy Google.

Prezes Jean-Claude Biver zapowiadając wprowadzenie takiego produktu na rynek odmówił jednak podania jakichkolwiek informacji na temat spodziewanej ceny, wiadomo jedynie iż może on zadebiutować na rynku w ostatnim kwartale 2015 r.

- Wierzymy, że tego typu produkty są przyszłością, zwłaszcza dla konsumentów którzy chcą pokazywać swój status - zapowiedział podczas zegarmistrzowskich targów Bazylei Michael Bell, wiceprezes Intel ds. nowych produktów. TAG Heuer to jedna z najbardziej znanych marek zegarmistrzowskich na świecie, firma należy do koncernu LVMH, który jest liderem rynku towarów luksusowych na świecie.

Analitycy jednoznacznie stawiają produkt TAG Heuer jako konkurenta Apple Watch, który został niedawno oficjalnie zaprezentowany i ma trafić do sklepów 24 kwietnia. Rozpiętość cen ogromna – od 350 dol. po 17 tys. za wykonany ze złota model. Konkurencyjne produkty ma już w ofercie choćby Sony czy Samsung, trudno prognozować jak Apple Watch przyjmie rynek. Złośliwie można zauważyć iż jest to pierwszy zupełnie nowy produkt Apple od pięciu lat co dla wyznawców tej marki może okazać się wystarczającym argumentem na rzecz zakupu.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA