fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak doradzała polskim podmiotom związanym z rodziną Komorowskich w nabyciu akcji

www.sxc.hu
Prawnicy z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak (SK&S) doradzali polskim podmiotom związanym z rodziną Komorowskich w nabyciu od Sekab ok. 49% akcji w spółce Bioagra S.A. Wartość transakcji wyniosła ok. 233 miliony koron szwedzkich.

Doradztwo transakcyjne objęło m.in.:

- doradztwo oraz implementację scenariusza optymalizacji podatkowej transakcji;

- pomoc w związku z pozyskaniem przez nabywców finansowania dla transakcji (w tym emisję obligacji);

- negocjacje z konsorcjum banków finansujących Bioagrę zmian do istniejącej dokumentacji kredytowej, wynikających z kapitałowego wyjścia Sekab z Bioagry (w tym uzyskanie zgody banków na spłatę przez Bioagrę na rzecz Sekab pożyczek podporządkowanych oraz wierzytelności handlowych);

- rozwiązanie umowy akcjonariuszy połączone z ugodą, wycofaniem oraz zrzeczeniem się określonych roszczeń przez poszczególne strony transakcji.

Spółki zależne od rodziny Zbigniewa Komorowskiego był reprezentowane przez zespół prawników SK&S, w skład którego weszli: mec. Tomasz Kański (partner, fuzje i przejęcia) oraz Jarosław Bieroński (partner, podatki), wspomagani przez partnera - mec. Jacka Sińskiego (partner spory sądowe).

Pozostali członkowie zespołu to: Witold Kurek, Leszek Małecki, Agnieszka Skowronek, Bartłomiej Biały, Jakub Urbanowicz, Marta Kupczak – Strzelecka oraz Edyta Prociak.

Sekab był reprezentowany przez zespół prawników z kancelarii Kochański Zięba Rapala i Partnerzy, z mec. Rafałem Rapalą na czele.

Banki Bioagry reprezentowane były przez kancelarię Dentons.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA