fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pekaes mocno poprawił wyniki finansowe

Materiały Promocyjne
Logistyczna grupa zanotowała w ubiegłym roku kilkudziesięcioprocentowy wzrost przychodów i zysków. Ten rok ma być jeszcze lepszy.

W ubiegłym roku Pekaes wypracował 722 mln zł skonsolidowanych przychodów oraz 20,5 mln zł czystego zarobku. Oba wyniki były dużo lepsze od zanotowanych rok wcześniej, bo odpowiednio o 31,6 proc. i 85,1 proc.

- Dzięki systematycznemu zwiększaniu efektywności wszystkich obszarów naszej działalności, udało nam się po raz kolejny poprawić kluczowe wyniki finansowe. Pomimo trudnych warunków wynikających z presji cenowej na rynku, utrzymujemy stały, dwucyfrowy wzrost – mówi cytowany w komunikacie prasowym Maciej Bachman, prezes Pekaesu.

Jednym z kluczowych czynników, który w ocenie zarządu przyczynił się do poprawy wyników były udane przejęcia dokonane pod koniec 2013 r. Wówczas sfinalizowano zakup udziałów w Spedconcie i Chemikalsie, odpowiednio za 14 mln zł i 76 mln zł. Kolejny element wzrostu to rozbudowana sieć terminali i połączeń drobnicowych (na samochód załadowywany jest towar więcej niż jednego klienta). Wreszcie trzeci czynnik to profesjonalny zespół handlowy, który pozyskiwał nowe zlecenia.

- Celem na najbliższe miesiące jest dalsze podnoszenie marżowości i komplementarności oferowanych przez nas usług, co wpływa na poprawę rentowności całej grupy - twierdzi Bachman.

Grupa Pekaes zamierza też kontynuować dywersyfikację źródeł przychodów. Kluczowym elementem strategii jest m.in. dalszy rozwój przewozów i przeładunków kontenerów, zwłaszcza realizowanych koleją. Zarząd chce też zwiększać zaangażowanie grupy w obszarach spedycji morskiej, świadczeniu usług magazynowych oraz dystrybucji towarów.

Opublikowane dziś rano wyniki miały pozytywny wpływ na notowania akcji Pekaesu. Na otwarciu sesji za każdy walor płacono 11,3 zł. Była to cena o 1,3 proc. wyższy od kursu odniesienia. W kolejnych minutach było jeszcze lepiej.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA