fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosyjska dziennikarka wyjeżdza z Rosji. Z obawy o własne życie

fot. somiz
Flickr
Ksenia Sobczak postanowiła opuścić Rosję. Znana z krytyki Kremla dziennikarka obawia się o życie. Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta miała trafić na listę wrogów rządu, którzy mogą zostać zabici

Opozycyjna „Nowaja Gazieta" poinformowała w zeszłym tygodniu, że istnieje lista wrogów Kremla, którzy mają zostać zabici. Wśród znanych w Rosji osób znaleźli się na niej m.in. Michaił Chodorkowski, Ksenia Sobczak i Aleksiej Wieniediktow. Na liście miało znajdować się również nazwisko zastrzelonego w Moskwie Borysa Niemcowa.

Lista wrogów rządu miała zostać stworzona przez "patriotów", którzy chcą wyręczyć Kreml i fizycznie wyeliminować jego przeciwników.

Dziennik „Kommiersant"poinformował, że Sobczak, na spotkaniu w gronie znajomych, ogłosiła swój zamiar opuszczenia kraju. Na podjęcie tej decyzji wpłynęło ostrzeżenie ze strony służb specjalnych.

Dziennikarka jest córką byłego mera Petersburga, Anatolija Sobczaka. Kilka lat temu Ksenię Sobczak nazywano "rosyjską Paris Hilton". W 2012 roku zaangażowała się w protesty przeciwko polityce Kremla i wsparła działalność opozycji.

Według nieoficjalnych informacji na pogrzebie Borysa Niemcowa do dziennikarki podszedł nieznany mężczyzna i powiedziała, że "będzie następna".

Źródło: tvp.info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA