Konkurencja na rynku platform wymiany walut.

Konkurencja na rynku wymiany walut nabiera na sile. mBank udostępnia aplikację mobilną dla małych firm . Nowe usługi wprowadzają też inni gracze.
Bloomberg
Aktywność niezależnych platform i e-kantorów spowodowała, że banki mocniej walczą o małe firmy i klientów indywidualnych.

mBank udostępnia od poniedziałku aplikację mobilną do szybkiej wymiany walut dla małych firm i mikroprzedsiębiorców.

Z podobnego narzędzia duże firmy i korporacje obsługiwane przez ten bank korzystają już od listopada 2013. Teraz bank oferuje je mniejszym przedsiębiorstwom.

– Niezależnie od wielkości prowadzonej działalności przy większych kwotach może negocjować z dilerem kursy walut i ustalać warunki transakcji – tłumaczy Jarosław Stefański, lider projektu z departamentu małych i średnich firm mBanku.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zaoferowanie przez mBank aplikacji do wymiany walut dla małych firm to krok do udostępnienia jej także klientom indywidualnym.

Podzielony rynek

Do tej pory banki oferowały tego typu usługi głównie dużym korporacjom. Wyjątkiem są Alior oraz Raiffeisen Polbank, które umożliwiają wymianę walut online i przez aplikacje także małym przedsiębiorstwom oraz klientom indywidualnym. Ten kawałek rynku zagospodarowały wyspecjal...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL