fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Disney: będzie druga część "Krainy lodu"

Disney zapowiada drugą część "Krainy lodu"
Walt Disney
Disney potwierdził, że zamierza nakręcić drugą część hitu "Kraina lodu" ("Frozen"). W zeszłym roku ten animowany film dla dzieci był hitem kinowym amerykańskiego koncernu

Przedstawiciele Disneya nie podali jeszcze daty premiery filmu, wiadomo jednak, że reżyserem po raz kolejny będzie Chris Buck, scenarzystką Jennifer Lee, a producentem Peter Del Vecho.

Nagrodzony Oscarem dla najlepszej pełnometrażowej animacji film zarobił w zeszłym roku na całym świecie 1,27 mld dolarów - to jak dotąd rekord dla filmu animowanego. Disney nadal zarabia na związanych z nim gadżetach i zabawkach, które cieszą się niesłabnącą popularnością. W pierwszym kwartale tego roku wzrost przychodów netto ze sprzedaży zabawek z filmu wyniósł 19 proc (2,2 mld dolarów), a dochody o 9 proc - do 13,4 mld dolarów.

Doskonale sprzedaję się także muzyka z filmu - w grudniu 2014 roku był to najchętniej kupowany album na iTunes. To samo dotyczy sprzedażny płyt DVD i Blu-ray z filmem.

Po upublicznieniu informacji akcje koncernu skoczyły o 4 proc. na nowojorskiej giełdzie. Także akcje koncernu zabawkarskiego Mattel, który ma licencje na sprzedaż zabawek z filmu, skoczyły o niemal 5 proc.

"Kraina lodu" pobiła rekord sprzedaży innego animowanego hitu Disneya - Toy story 3 - który zarobił 1,1 mld dolarów. Na trzecim miejscu jest "Król lew" - 988 mln dolarów, na czwartym: "Minionki rozrabiają" z 971 mln a na piątym "Gdzie jest nemo"- 937 mln dolarów zysku w pierwszym roku.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA