fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

GTS Poland wykazał blisko 33 mln zł zysku netto

Ponad 305 mln euro (około 1,28 mld zł) przychodów miała w 2014 r. grupa GTS Central Europe - wynika z raportu rocznego Deutsche Telekom. Dokładnie ile - nie podano.

Powyższa kwota może nie obejmować pełnych wpływów ze sprzedaży GTS CE. Część mogła zostać pominięta w toku konsolidacji z grupą DT. Dla porównania w 2013 r. (dane nieaudytowane) przychody GTS CE wyniosły 376 mln euro, spadając o 2 proc. rok do roku.

Wiadomo jedynie, że właśnie o 305 mln euro tyle zakup GTS CE podniósłby łączne przychody DT, gdyby stacjonarny operator został włączony do niemieckiej grupy od początku 2014 r. Ponieważ jednak stało się to 30 maja, wpływ GTS CE na przychody DT był mniejszy i wyniósł 172 mln euro.

Natomiast wynik netto GTS CE musiał być w ub.r. ujemne, ponieważ obniżyły zysk właściciela o 3 mln euro, a negatywny wpływ sięgnąłby ponad 30 mln euro, gdyby transakcja została sfinalizowana w 2013 r.

Ze sprawozdania DT wynika przy tym, że większość spółek z grupy GTS CE - z wyjątkiem ukraińskiej i holenderskiej, pełniącej funkcję centrali była rentowna.

Dotyczy to także firmy działającej w Polsce - GTS Poland. Telekom zanotował w 2014 r. około 32,7 mln zł zysku netto.

Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA