fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Byki nie ustępują

Bloomberg
Poranna faza czwartkowej sesji upływa po dyktando kupujących. Wsparciem są lepsze od oczekiwań wyniki finansowe spółek.

Przed sesją ukazały się raporty finansowe dwóch spółek z WIG20: Bogdanki oraz Tauronu. Obydwie wypadły powyżej oczekiwań. W porannej fazie sesji akcje mocno drożały.

Oczekiwania analityków co do zysku netto Bogdanki wahały się w przedziale 60-101,6 mln zł. W IV kwartale wyniósł 101,4 mln zł wobec 105 mln zł rok wcześniej.

Zysk netto grupy Tauron wyniósł 132,2 mln zł i był o 60,6 proc. wyższy niż rok wcześniej. Konsensus PAP zakładał wynik na poziomie 97,6 mln zł, oczekiwania analityków wahały się w przedziale od 57 do 123 mln zł.

Pozytywnym zaskoczeniem jest także raport finansowy PKP Cargo (mWIG40). W czwartym kwartale minionego roku strata netto przewoźnika wyniosła 168,8 mln zł. Wynik okazał się o 13,1 proc. niższy od konsensusu PAP. Rano kurs akcji zyskiwał blisko 2 proc.

W portfelu maluchów warto zwrócić dziś uwagę na Altus TFI. Rano ukazał się komunikat, że fundusze z grupy Quercus TFI zwiększyły zaangażowanie w akcjonariacie z 4,4 do 5,06 proc. udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu.

Czwartek wygląda również skromnie pod względem publikowanych danych. W trakcie dzisiejszej sesji brak odczytów makroekonomicznych z Polski. Wczesnym popołudniem ukażą się dane amerykańskie dane o sprzedaży detalicznej.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA