fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ceny mieszkań używanych

Metrohouse
Kupujący używane mieszkania mają bogatą ofertę, dlatego ich wybory są przemyślane.

- W Warszawie nie widać znaczących wahań średnich cen mieszkań. Przeciętna stawka za mkw. to 7170 zł – podaje Marcin Jańczuk z Metrohouse. – Choć widać tendencję spadkową, to obniżki następują bardzo powoli. Nabywany metraż to średnio 54 mkw. Najwięcej transakcji zawarto w Wilanowie, na Ursynowie i Bemowie.

Agnieszka Grotkowska, dyrektor warszawskiego oddziału Freedom Nieruchomości, ocenia, że w stolicy najlepiej sprzedają się mieszkania dwu- i trzypokojowe od 55 do 65 mkw. – Kluczowe kryterium to lokalizacja w połączeniu z dobrą komunikacją. Powodzeniem cieszą się dzielnice poza centrum z bogatą infrastrukturą komunikacyjną. Widać coraz większe zainteresowanie praską stroną, co wiąże się z drugą linią metra.

- W Łodzi ledwo zauważalne obniżki średnich cen transakcyjnych potwierdzają tezę o stabilizacji rynku – mówi Marcin Jańczuk. – Nieznaczne różnice pomiędzy cenami na portalach internetowych a transakcyjnymi świadczą, że kupujący akceptują ich poziom. Każdy szuka najlepszych okazji. W kamienicach ceny zaczynają się od 1,8 tys. zł za mkw. To lokale o niskim standardzie, często do gruntownego remontu.

- W Poznaniu podaż przewyższa popyt. Kupujący mają bogatą ofertę, dlatego ich wybory są przemyślane – mówi Joanna Skorupska z Freedom Nieruchomości. – Klienci szukają tańszych lokali do odświeżenia lub nieco droższych, do których można się od razu wprowadzić. Liczy się lokalizacja, często ważny jest też dostęp do komunikacji miejskiej. Największe zainteresowanie budzą mieszkania dwu- lub trzypokojowe. Najbardziej poszukiwane lokalizacje to Grunwald, Nowe Miasto – okolice Malty czy Winogrady.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA