fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ocena funduszu Skarbiec Waga Zrównoważony. Rating wydany przez firmę Analizy Online

Fundusz Skarbiec Waga Zrównoważony dostał od firmy Analizy Online ocenę ratingową na poziomie czterech gwiazdek.
Bloomberg
Skarbiec Waga Zrównoważony od końca 2013 r. spada w rankingach. Jest to związane ze znacznym pogorszeniem wskaźnika efektywności zarządzania information ratio (relacja dodatkowej stopy zwrotu do ryzyka).

W ocenie Analiz Online w największym stopniu przyczyniła się do tego ubiegłoroczna inwestycja na rynku tureckim.

Potwierdza to zestawienie indeksów tamtejszej giełdy z notowaniami funduszu w grudniu 2013 r. Główne indeksy (BIST 30 oraz BIST 100) straciły wtedy ok. 10,5 proc., a Skarbiec Waga Zrównoważony 5,2 proc. (w tym czasie przeciętny wynik w grupie funduszy zrównoważonych wyniósł -3,2 proc.). Zgodnie ze sprawozdaniem z końca 2013 r. akcje spółek znad Bosforu stanowiły ok. 8 proc. aktywów Skarbiec Waga Zrównoważony. Udział ten był największy w grupie.

Od początku 2014 r. fundusz systematycznie odrabia stratę. Do końca września udało mu się przekroczyć średni wynik w grupie o 1,7 pkt proc. W średnim i długim terminie jego wyniki są lepsze od większości konkurentów. Jest to przede wszystkim efekt wysokiego udziału akcji w portfelu. W ostatnich kilku latach stale wynosił ok. 60 proc. Wynikało to z tego, że komitet inwestycyjny pozytywnie oceniał trendy makro...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA