Czytelnicy chętniej płacą w sieci

Wydawca „Rzeczpospolitej
">Magdalena Lemańska
NAPISZ DO AUTORA
Kolejni wydawcy wprowadzają płatne treści dla odbiorców w internecie. Bo ci, którzy już każą sobie płacić, notują wzrost liczby czytelników online.

Wydawca „Newsweek Polska" to kolejna firma, która stawia na płatne treści w sieci. W niedzielę tytuł uruchomi nowy odpłatny serwis Newsweek Plus, w którym będzie oferować internautom dostęp do cyfrowej wersji wydania tygodnika, materiały z cotygodniowego „Newsweek Historia" oraz teksty z amerykańskiej wersji magazynu przełożone na język polski.

Rozwiązanie jest wzorowane na modelu Bild Plus, który wydawca „Newsweeka" Ringier Axel Springer ma w Niemczech. Jak podaje Kai Diekmann, redaktor naczelny „Bilda", Bild Plus ma tam 250 tys. płacących abonentów. – Mimo że wciąż jest to początek budowania cyfrowej prenumeraty, osiągnięte dotąd rezultaty potwierdzają skuteczność naszej strategii płatnych usług w internecie. I nie chodzi tu tylko o dodatkowy strumień przychodów, ale o cały nowy wymiar biznesu, w którym inaczej buduje się relacje z klientami, inaczej zarządza danymi i inaczej prowadzi wewnętrzne procesy w firmie – mówi Diekmann.

Dz...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL