fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Lepsze dane z europejskiego przemysłu

Bloomberg
Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lutym 51,1 pkt. wobec 51,0 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano we wstępnych wyliczeniach

Analitycy prognozowali wynik na poziomie 51,5 pkt.

Natomiast wskaźnik obrazujący koniunkturę w sektorze usług strefy euro wyniósł w lutym 53,9 pkt. wobec 52,7 pkt. w poprzednim miesiącu. Dane okazały się lepsze od prognoz. Ekonomiści szacowali wskaźnik na 53,0 pkt.

Z kolei indeks PMI composite w strefie euro wyniósł w lutym 53,5 pkt. wobec 52,6 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano wstępne wyliczenia. Analitycy szacowali wartość indeksu na 53,0 pkt.

Dobre dane napłynęły również z Niemiec, naszego największego partnera handlowego. Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Niemiec, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lutym 55,5 pkt. wobec 54,0 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano wstępne wyliczenia. Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 54,4 pkt.Wskaźnik obrazujący koniunkturę w usługach wzrósł w lutym wo poziomu 55,5 pkt. wobec 54,0 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Ekonomiści wskazywali na 54.4 pkt.

Gorsze dane napłynęły z Francji. Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Francji wyniósł w lutym 47,7 pkt. wobec 49,2 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano wstępne dane. Analitycy oczekiwali 49,6 pkt. Lepsze od oczekiwań okazały się dane dotyczące koniunktury w usługach. Wskaźnik PMI określający koniunkturę w sektorze usług Francji, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lutym 53,4 pkt. wobec 49,4 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 49,9 pkt.

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w gospodarce.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA