fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Policjanci skazani na Rosję

rosyjska policja (fot. Evgeny Vvedenskiy/ lic. Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)
Wikimedia Commons
Pracownicy rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, w tym policjanci, otrzymali zakaz wyjazdu za granice kraju.

Petersburski portal informacyjny „fontanka.ru", powołując się na źródło w rosyjskim MSW podaje, że wszyscy pracownicy tego resortu, łącznie z funkcjonariuszami policji, niezależnie od stopnia i pełnionych funkcji, otrzymali całkowity zakaz wyjazdu za granicę. Według tych informacji, odpowiednie „polecenie" otrzymali wszystkie placówki MSW na terenie całej Rosji. W kwietniu zeszłego roku rosyjscy policjanci, którzy mają dostęp do „informacji niejawnych", otrzymali nieoficjalne polecenie od przełożonych, by „rozważnie wybierać" miejsce wyjazdów zagranicznych, a nawet powstrzymanie się od jakichkolwiek podróży.

Tym razem jednak, według rosyjskich mediów, wszyscy policjanci otrzymali listę ponad 100 państw, do których nie mogą podróżować. Wszystko dlatego, że państwa te mają umowę o ekstradycji z USA. Interesujące jest to, że na liście tej prawdopodobnie znalazły się najbliżsi sojusznicy Moskwy – Białoruś i Kazachstan, mimo, że kraje te nie mają podpisanej umowy o ekstradycji ze Stanami Zjednoczonymi. Według tego rosyjscy policjanci faktycznie zostali pozbawieni możliwości opuszczenia kraju.

Poprzednia decyzja MSW dotycząca ograniczeń wyjazdów funkcjonariuszy za granicę była związana z rozpowszechnionym w kwietniu ubiegłego roku przez rosyjskie MSZ specjalnym komunikatem, dotyczącym wszystkich obywateli rosyjskich. Wtedy resort spraw zagranicznych Rosji polecił obywatelom „powstrzymanie się od zagranicznych podróży w związku z nagonką, jaką prowadzą państwa zachodnie wobec Rosji". Rosyjski resort spraw zagranicznych również odradzał podróż do 111 krajów, którzy mają podpisaną umowę ekstradycyjną z USA.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA